SuperBudowa.pl

Strona internetowa firmy SuperBudowa.pl

Jednym z moich najnowszych projektów jest strona SuperBudowa.pl, która została stworzona od podstaw na bazie autorskiego layoutu. Przed rozpoczęciem prac nad projektem przeanalizowałem wiele stron z branży budowlanej. Zauważyłem, że znaczna część z nich jest bardzo statyczna, nie wyróżnia się niczym i brakuje im życia. Większość z tych stron wygląda jakby powstały wiele lat temu i od tamtego czasu nie przechodziły żadnego odświeżenia layout’u. Często wydają się być jedynie technicznym katalogiem służącym do przekazywania informacji.

Chcąc wyróżnić stronę SuperBudowa.pl spośród konkurencji, postanowiłem dostosować design do dzisiejszych standardów i wprowadzić więcej dynamicznych elementów. Na stronie głównej każda kolejna sekcja wczytuje się z animacją przy stopniowym scrollowaniu. Wszystkie guziki na stronie utrzymane są w czerwonym kolorze, nawiązującym do logo a każdy z nich posiada animację, która pojawia się po najechaniu na niego kursorem. To subtelne rozwiązanie przyczynia się do lepszego wrażenia z korzystania ze strony i zwiększa jej interaktywność.

Na stronie zastosowaliśmy również technikę „lazy loading” dla zdjęć. Dzięki temu nie cała strona jest ładowana od razu, a jedynie te elementy, które są w danym momencie widoczne na ekranie. Kolejne fragmenty strony wczytują się dopiero podczas przewijania. Dzięki tej technice strona szybciej się ładuje i uzyskuje lepsze wyniki w testach Page Speed Insight.

Klient zlecił dodanie dwóch formularzy na stronie. Aby rozwiązać kwestie back-end’owe, skorzystałem z zewnętrznego portalu FormSubmit.io. Dzięki temu nie było potrzeby dodatkowego programowania a koszt wdrożenia mógł być tańszy. Praca nad formularzami wymagała jednak użycia Java Script, aby zapewnić ich pełną funkcjonalność. Bez wypełnienia wszystkich pól i zaznaczenia check box’a ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, formularz nie może zostać wysłany. W drugim formularzu po jego poprawnym wypełnieniu automatycznie pobiera się plik.

Na końcu strona została podpięta pod polski system CMS Windu.org, a klient został przeszkolony w jego obsłudze. Rozmowa ta została zarejestrowana wraz z obrazem, dzięki czemu można ją odświeżyć w razie jakichkolwiek wątpliwości. W przypadku pytań, jestem zawsze chętny do pomocy.

Scroll to Top